Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rama premton ndihmë ligjore falas për viktimat e dhunës në familje

Rama premton ndihmë ligjore falas për viktimat e dhunës në familje

0 Komentet 🕔06.12.2013 - 12:11

Kryeministri Edi Rama shprehu angazhimin e qeverisë për realizimimin e shërbimit të ndihmës falas për viktimat e dhunës në familje. Duke folur në konferencën me temë “Aktivizim kundër dhunës ndaj gruas”, kreu i qeverisë u shpreh se pët t’i bërë ballë kësaj sfide të gjerë e komplekse që lidhet me një trashëgimi të shekujve më parë duhet edhe ndihma e meshkujve.

“Sot për herë të parë çështja e dhunës ndaj vajzave dhe grave adresohet si një problem jo vetëm i tyre dhe për herë të parë kjo çështje shikohet në aspektin e detyrimit të burrave për tu përfshirë në një beteje që nuk është beteja e vikitimave të dhunës por është beteja e të gjithë atyre që kanë detyrimin që të bëhen bashkë për ta penguar dhunën” tha Rama.

/Objektiv.al/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-5°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
1°/-7°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
Array°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214