Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rama për CNN: Turqia partner strategjik dhe shembull për ne

Rama për CNN: Turqia partner strategjik dhe shembull për ne

0 Komentet 🕔03.08.2013 - 10:02

Edi Rama ndodhet për një vizitë në Turqi dhe pritet që sot të takohet me kryeministrin turk, Taip Erdoğan. Takimi është paralajmëruar nga vetë Rama në rrjetin social “Facebook” (fejsbuk), si dhe gjatë një interviste të dhënë ditën e djeshme për CNN-in turk.

Rama u pyet nga Hande Aşık, drejtoreshë e lajmeve me jashtë për CNN, në lidhje me qeverinë e passhtatorit. Gjatë intervistës kryeministri i ardhshëm tha se lufta ndaj korrupsionit është sfida më e madhe e qeverisë së tij. “Ne do të përpiqemi me sa kemi mundësi që të plotësojmë kushtet për të marrë statusin e vendit kandidat për BE”, tha Rama ndër të tjera.

Ndërsa në lidhje me takimin me Erdoğanin, Rama tha se e vlerëson figurën e tij dhe punën qëe ai ka bërë për Turqinë. “Turqia për ne është një partner strategjik dhe duke patur parasysh ndryshimet që kanë ndoshur vitet e fundit në këtë vend ne duam të marrim shembull prej saj. Për këtë edhe duam të forcojmë më tej marrëdhëniet e mira mes dy vendeve,” deklaroi Rama.

Ai gjithashtu promovoi edhe librin e tij “Kurbani” në gjuhën turke.

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214