Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rama para studentëve në Kinë: E rëndësishme në jetë është të realizosh gjërat

Rama para studentëve në Kinë: E rëndësishme në jetë është të realizosh gjërat

0 Komentet 🕔12.09.2014 - 08:43

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij në Kinë ka mbajtur një leksion në universitetitn e Financës dhe Ekonomisë të Tianjinit, i cili rënditet në 15 universitet më të mira në Kinë.

Gjatë fjalës së tij, Rama u shpjegoi studentëve konceprin e “Rilindjes” sloganin me të cilin erdhi në pushtet. Sipas Ramës kolalicioni i qeverisë së tij rilindje ndryshim qeverisje, e cila do tu jepte qytetarëve një qeveri të njerëzve për njerëzit dhe një kabinet qeverisës të udhëhequr nga ndjenja e detyrës e jo e pushtetit.  Më tej Kreu i qeverisë shtoi se ajo çka është më e rëndësishme në jetë është të realizosh gjërat.

“Qeveria jonë e dalë nga zgjedhjet e 23 qershorit me moton e Rilindjes  është e vendosur të ndryshojë modelin ekonomik të vendit, që si burim kryesor të të ardhurave ka pasur reminitancat nga emigracioni e si sektorin më jetësor industrinë e ndërtimit. Kjo është arsyeja pse në çeljen e një shtegu të ri që çon në zhvillimin ekonomik, jemi të vetëdijshëm se na duhet të mendojmë me maturi e të shfrytëzojmë në mënyrë të mençur vendodhjen tonë në zemër të Europës, pasuritë e popullsinë e dytë më të re të kontinentit europian.” u shpreh Rama në fjalën e tij

Në synimet e tij në vazhdim Rama shtoi se të paktën 70% e pronarëve të tokave, të zotorojnë titujt e plotë të pronësisë mbi tokën e tyre duke eleminuar në këtë mënyrë pagesat kryesore për zhvillimin e qëndrueshëm, si informaliteti dhe çështjet e pronësisë.

Në të njëjtën kohë janë ndërmarrë edhe një sërë reformash në tatime dogana, reforma administrative në këtë formë qeveria po trajton një sërë problemesh që janë thelbësore si për ekonominë ashtu edhe për qeverinë.

/Objektiv.al/

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
10°/3°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Shiu!
15°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-6°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Ice Pellets
2°/-2°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214