Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

“Rama-Meta, AMA për interesa klienteliste dhe financiare”

“Rama-Meta, AMA për interesa klienteliste dhe financiare”

0 Komentet 🕔31.03.2014 - 09:44

Partia Demokratike denoncoi sot qëndrimin e mazhorancës në shkelje të ligjit dhe rregullores së Kuvendit për shkarkimin e kryetares së AMAs. Në një deklaratë për shtyp deputeti i PD-së, Luciano Boci tha se javën e shkuar në një memo e falsifikuar e Shërbimit të Monitorimit, u tentua të futej për vendimmarrje në axhendën e Komisionit të Edukumit e Medias nën presionin e përfaqësuesve të mazhorancës.

“Lidhur me AMA-n Kryeministri Rama urdhëroi tërheqjen e amendamentit Peza 2, por këtë vetëm pasi partneri Meta kishte urdhëruar Shërbimin e Monitorimit që, në kundërshtim me ligjin, me faktet e me veten, të shpallte të shkarkuar kryetaren e AMA-s. Ndërkohë kryetari i kuvendit Meta fsheh letrën e OSBE ku i kërkohet që të tërhiqet nga zaptimi i AMA-s dhe të procedohet me konsensus. Po kështu është shprehur zyrtarisht edhe Komisioni Europian.”-u shpreh Boci në deklaratën e tij.

Ai shtoi se deputetët e mazhorancës do të bëjnë kallëzim penal për përgjegjësit e falsifikimit të memos, duke shtuar se, PD do të kundërshtojë cdo tentativë të Rama-Metës për zaptimin e AMA-s.

 /Sidorela Janca/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214