Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rama mbledh grupin e PS, punësimi është problemi kryesor i shqiptarëve

Rama mbledh grupin e PS, punësimi është problemi kryesor i shqiptarëve

0 Komentet 🕔22.01.2018 - 14:09

rama16

 

Kryeministri Rama zhvilloi mbledhjen e grupit parlamentar pa praninë e mediave. Kreu i qeverisë shprehu shqetësimin se punësimi është problem I vetëm I shqipëtareve. Burimet nga grupi parlamentar bëjnë me dije se deputetëve u është kërkuar  të jenë të kujdesshëm dhe njërëzit që përzgjedhin të jenë të punës. Sipas kryeministrit deputetët duhet të përfshihen në aksionet e qeverisë për titujt e pronësisë dhe aksionin e ujit.

Gjithashtu, është kërkuar të jenë aktivë në zonat ku janë zgjedhur për përmirësimin e shërbimeve publike nga zyrat shtetërore.

Të njëjtat burime thonë se të enjten do të votohet në seance plenare  edhe lista e parë me kandidatët jo gjyqtarë e jo prokurorë të këshillit të lartë gjyqësor dhe këshillit të lartë të prokurorisë.

Përgatiti: E.B

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 25, 2018
Shiu!
9°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 26, 2018
Chance of Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 27, 2018
Bore!
5°/-4°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 25, 2018
Bore! Showers
-4°/-11°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 26, 2018
Bore!
-6°/-10°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 27, 2018
Bore! Showers
-6°/-16°
E mërkurë E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 12:00 PM CET on January 03, 2018
Shiu!
10°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 12:00 PM CET on January 04, 2018
Pjesërisht vranët
9°/-3°
It is forcast to be Clear at 12:00 PM CET on January 05, 2018
Clear
7°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr