Rama mbështet idenë e Thaçit: 2019 të shpallet viti i NATO-s

0

Kryeministri Edi Rama ka mbështetur idenë e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi që 2019 të shpallet viti i NATO-s.
rama vs thaci

Në një postim në Twitter, Rama shkruan se ky vit përkon me 20 vjetorin e ndërhyrjes historike të Aleancës në Kosovë dhe me 10-vjetorin e Shqipërisë në NATO.

 

“E përshëndes  idenë e goditur  Hashim Thaçit për shpalljen e Vitit të NATO-s 20 vjet pas ndërhyrjes historike të Aleancës në Kosovë. Ky vit përkon me 10 vjetorin e Shqipërisë në NATO. Le ta bëjmë ditën e kufirit “Shengen” në Morinë një moment kulmor të këtij Viti të NATO-s”, shkruan Rama.

Edi Rama vs Thaci
/R.Bakalli/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here