Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rama-Ivanovit: Të shqetësuar për bashkëjetesën në Maqedoni

Rama-Ivanovit: Të shqetësuar për bashkëjetesën në Maqedoni

0 Komentet 🕔18.09.2013 - 10:36

Kryeministri Edi Rama priti sot në një takim presidentin e Maqedonisë, George Ivanov, i cili ndodhet prej dy ditësh në Shqipëri. 

Në një konferencë për media, Rama shprehu besimin në forcimin e bashkëpunimit dypalësh, ndërsa theksoi se integriteti i Maqedonisë për Shqipërinë është shumë i rëndësishëm.

“Jemi të shqetësuar për zbatimin e marrëveshjeve për mbarëvajtjen e bashkëjetesës me shqiptarët në Maqedoni. Presidenti Ivanov u interesua për situatën e pakicave maqedonase në Shqipëri. Dua të shpresoj dhe besoj qe sëbashku si miq dhe si fqinj ne do të çojmë përpara një proces bashkepunimi, ku zbatimi me rigorozitet i mekanizmave te rëna dakord për të harmonizuar bashkëjetesen mes pjesës maqedonase dhe pjesës shqiptare të jetë i padiskutueshem”, tha kryeministri Rama.

Ndërsa presidenti Ivanov tha se në takimin me Ramën është diskutuar për ndërmarrjen e projekteve të përbashkëta me Shqipërinë. Gjithashtu ai theksoi se e ardhmja evropiane i detyron dy vendet të punojnë për plotësimin e kërkesave të BE-së.

/Erilda Sulika/

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
13°/6°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Shiu!
11°/2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Clear
11°/-2°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Clear
7°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Chance of Shiu!
6°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Clear
4°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
8°/-1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Shiu!
4°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Pjesërisht vranët
3°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr