Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rama dhe Tsipras do të takohen në Davos

Rama dhe Tsipras do të takohen në Davos

0 Komentet 🕔23.01.2018 - 12:55

 

 

rama

Nikos Kotzias,përfsuesi i Athinës për politikën e jashtme në mbledhjen e këshillit për punë të jashtme të BE-së,njoftoi se kryeministri Rama do të tskohet me homologun e tij grek ,Aleksi Tsipras

Takimi  midis krerëve të qeverisë do të zhvillohet në Davos,aty ku do të mbahet forumi ekonomik nga data 23 deri 26 janar.

“Informova kolegët e mij për negociatat 3-ditore që mbajtëm në Shqipëri, pas negociatave 4-ditore të zhvilluara në Kretë. Unë i informova ata se negociatat në Shqipëri ishin të suksesshme dhe u dakordësuam në pika ku kishim mosmarrëveshje dhe për çështje të mbetura pezull në 70 vitet e fundit”- shkruahet në një deklaratë të ministrisë të jashtme të Greqisë.

Gjithashtu, theksohet se këta zhvillime do të konfirmohen në takimin Rama dhe Tsipras

Përgatiti: E.B

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr