Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Qeveria siguron paratë për borxhin ndaj biznesit

Qeveria siguron paratë për borxhin ndaj biznesit

0 Komentet 🕔17.10.2013 - 21:03

Qeveria shqiptare ka negociuar me FMN-në, Bankën Botërore dhe BERZH për të siguruar një borxh të ri për të shlyer faturën e detyrimeve ndaj sipërmarrjes private.

Burime zyrtare në ministrinë e financave bëjnë të ditur se shuma e borxhit që do të merret nga donatorët ende nuk është përcaktuar. Donatorë do të japin këtë borxh bazuar në disa kushte që kanë të bëjnë me reformën në sistemin fiskal dhe kufizimin e shpenzimeve buxhetore.

Ndërkaq marrja e një borxhi të ri do të rrisë nivelin e borxhit publik të vendit, por ministri i financave, Shkëlqim Cani garantoi se gjetja e parave do të merret me interesat më të ulta.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 22, 2017
Clear
15°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
9°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
14°/3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 22, 2017
Clear
16°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
8°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 22, 2017
Clear
12°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr