Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Qeveria siguron paratë për borxhin ndaj biznesit

Qeveria siguron paratë për borxhin ndaj biznesit

0 Komentet 🕔17.10.2013 - 21:03

Qeveria shqiptare ka negociuar me FMN-në, Bankën Botërore dhe BERZH për të siguruar një borxh të ri për të shlyer faturën e detyrimeve ndaj sipërmarrjes private.

Burime zyrtare në ministrinë e financave bëjnë të ditur se shuma e borxhit që do të merret nga donatorët ende nuk është përcaktuar. Donatorë do të japin këtë borxh bazuar në disa kushte që kanë të bëjnë me reformën në sistemin fiskal dhe kufizimin e shpenzimeve buxhetore.

Ndërkaq marrja e një borxhi të ri do të rrisë nivelin e borxhit publik të vendit, por ministri i financave, Shkëlqim Cani garantoi se gjetja e parave do të merret me interesat më të ulta.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr