Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Qeveria shpërblen pronarët e tokave

Qeveria shpërblen pronarët e tokave

0 Komentet 🕔20.06.2013 - 13:12

Lista e emrave të pronarëve që do të dëmshpërblehen nga shteti, për shkak të ndërtimit të rrugëve apo investimeve me intëres publik në pronën e tyre, është publikuar sot në gazetën Standard.

Personat që do të dëmshpërblehen, brenda 15 ditësh kanë të drejtë të paraqesin predendimet e tyre lidhur me çmimin, sipërfaqen, titullin e pronësisë apo edhe për ankime të tjera të shoqëruara me dokumentet përkatëse pranë Ministrisë së Punëve Publike dhe Transportit.

Për personat që pretendojnë pronësinë,kërkohet që të aplikojnë për rregjistriminm e tyre nëse duan të të konpensohen për efekt shpronësimi, ndërsa për personat që kërkojnë rikonfirmin për pronësinë duhet të marrin konfirmimin pranë ZVRPP-së përkatëse.

Në bazë të të dhënave përfundimtare do të hartohen listat që do të shoqërojnë projektvendimin për miratim pranë Këshillit të Ministrave.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr