Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Qeveria, privatizimet do të realizohen brenda dy viteve

Qeveria, privatizimet do të realizohen brenda dy viteve

0 Komentet 🕔15.02.2014 - 19:17

Qeveria parashikon sipas programit ekonomik fisal  që brenda këtij viti të privatizojë gjitha asetet dhe aksionet shtetërore të shoqërive në sektorët jostrategjikë të cilët kapin vlerën e 5 milionë euro.

Sipas këtij program planifikohet që këtë vit të shitet dhe paketa e mbetur e “Albtelekom”, në vitin 2015 paketa e Armos dhe në 2016-ën paketa e operatorit të sisitemit të shpërndarjes. Vlera e përgjithshme e këtyre përllogaritet në një vlerë prej 72 milion eruosh.

Sipas këshilltares së ish-kryeministrit Berisha, Zana Guxhollit planifikimi i këtyre privatizimeve, sulmi e më pas tërheqja ndaj koncencioneve apo nismës 1 euro  janë një kopje tjetër ndaj projekteve të qeverisë Berisha. Sipas saj e majta nuk po sjell asgjë nga vetja e saj dhe po ecën në rrugën e së djathtës.

Sipas Guxhollit rikthimi tek e njëjta politikë privatizimesh është një tjetër tregues pse shqiptarët u mashtruan nga socialistët, të cilët nuk kanë një program për të shëndoshur ekonominë shqiptare.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
13°/6°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Shiu!
11°/2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Clear
11°/-2°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Clear
7°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Chance of Shiu!
6°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Clear
4°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
8°/-1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Shiu!
4°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Pjesërisht vranët
3°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr