Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Qeveria, privatizimet do të realizohen brenda dy viteve

Qeveria, privatizimet do të realizohen brenda dy viteve

0 Komentet 🕔15.02.2014 - 19:17

Qeveria parashikon sipas programit ekonomik fisal  që brenda këtij viti të privatizojë gjitha asetet dhe aksionet shtetërore të shoqërive në sektorët jostrategjikë të cilët kapin vlerën e 5 milionë euro.

Sipas këtij program planifikohet që këtë vit të shitet dhe paketa e mbetur e “Albtelekom”, në vitin 2015 paketa e Armos dhe në 2016-ën paketa e operatorit të sisitemit të shpërndarjes. Vlera e përgjithshme e këtyre përllogaritet në një vlerë prej 72 milion eruosh.

Sipas këshilltares së ish-kryeministrit Berisha, Zana Guxhollit planifikimi i këtyre privatizimeve, sulmi e më pas tërheqja ndaj koncencioneve apo nismës 1 euro  janë një kopje tjetër ndaj projekteve të qeverisë Berisha. Sipas saj e majta nuk po sjell asgjë nga vetja e saj dhe po ecën në rrugën e së djathtës.

Sipas Guxhollit rikthimi tek e njëjta politikë privatizimesh është një tjetër tregues pse shqiptarët u mashtruan nga socialistët, të cilët nuk kanë një program për të shëndoshur ekonominë shqiptare.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 23, 2018
Clear
23°/12°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on April 24, 2018
Pjesërisht vranët
26°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
27°/13°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 23, 2018
Clear
28°/12°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on April 24, 2018
Pjesërisht vranët
26°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
27°/12°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 23, 2018
Clear
28°/11°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on April 24, 2018
Pjesërisht vranët
30°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
29°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr