Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Qeveria e re, program emergjence për 300 ditët e para

Qeveria e re, program emergjence për 300 ditët e para

0 Komentet 🕔04.07.2013 - 07:45

Qeveria e re e cila do të marrë mandatin në muajin shtator, do të rishikojë menjëherë buxhetin e këtij viti.   Ky është mendimi i grupeve të punës nga Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, që po punojnë për programit të emergjencës për 300 ditët e para të qeverisjes.

Programi i emergjencës do të jetë pjesë e programit qeverisës për katër vitet e ardhshme, dhe zbatimi i tij do të nisë vetëm pas 1 janarit të 2014-ës.

Sot ekspertë të njohur nga PS dhe LSI, do të mblidhen për të ballafaquar konkluzionet që ata kanë nxjerrë nga studimi i dy programeve dhe nisja nga puna e shkrimit të programit për 300 ditët e para.

Ndërkaq, Edi Rama dhe Ilir Meta do të bëjnë  publik dokumentin e parë si produkt i punës së të dy grupeve të punës. Dokumenti do të jetë një raport mbi situatën ekonomike dhe financiare në vend dhe masat afatshkurtra për ta frenuar dhe përmirësuar atë. Do të raportohet për gjendjen në Tatime, Dogana, investime, koncesione dhe monopolet, që sipas socialistëve, nuk janë të pakta.

Në mesin e muajit korrik pruitet që dy grupeve të punës t’u bashkëngjiten dhe ekspertë të huaj të fushës ekonomike të njohur në fushën e operacioneve ekonomike në situata krizash.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
25°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/15°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Clear
29°/16°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
26°/14°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
25°/14°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Thunderstorm
26°/14°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Clear
27°/13°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr