Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Qëllohet me armë autobusi i linjës Tiranë-Athinë, dy të plagosur

Qëllohet me armë autobusi i linjës Tiranë-Athinë, dy të plagosur

0 Komentet 🕔27.01.2014 - 09:24

Një autobus i linjës Tiranë-Athinë është qëlluar me armë zjarri në orët e para të mëngjesit në vendin e Mogila në Tepelenë, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona. “Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:20 minuta të mëngjesit të sotëm nga persona ende të paidentifikuar”, thekson Gentian Mullai, zëdhënësi i policisë së qarkut të Gjirokastrës.

Sipas tij, si pasojë e të shtënave u plagosën dy persona, L. T., 23 vjeç dhe Q. X., 19 vjeçe, që të dy nga Elbasani. “Fatmirësisht dy udhëtarët kanë marrë plagë të lehta dhe janë jashtë rrezikut për jetën”, thekson më tej zëdhënësi i Policisë së Gjirokastrës, ndërsa shton se ndihmën e parë e morën në urgjencën e Fierit.

Ai saktësoi se në autobusin e linjës ndërkombëtare udhëtonin 16 persona.“Policia e qarkut të Gjirokastrës ka nisur një hetim, ndërsa në vendngjarje mbërritën dy grupe të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejt (FNSH) për të identifikuar dhe ndaluar autorët”, nënvizoj Mullai.

/Objektiv.al/

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
8°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
14°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Overcast
11°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
8°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr