Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Putin viziton për herë të parë Amerikën Latine

Putin viziton për herë të parë Amerikën Latine

0 Komentet 🕔14.07.2014 - 11:56

Vladimir Putin synon të përmirësojë pozicionin e Rusisë në botë dhe kërkon aleanca më të ngushta ndër vendet e Amerikës Latine.  Këtë ka lënë të kuptohet lideri i Federatës Ruse  gjatë vizitës së tij në Brazil.

Stacion të parë, kryetari i Federatës Ruse do të ketë  Havanën, ku do të takojë ish-kryetarin e shtetit, Fidel Castro, si dhe vëllanë e tij, Presidentin Raul Castro, për të vijuar më pas me Presidenten e Argjentinës, Cristina Kirchner, në Buenos Aires, e më pas në Brazil.

Si shkak për ndërmarrjen e tij udhëtuese shërben finalja e Kampionatit Botëror në Rio de Zhanejro, ku ai do të marrë zyrtarisht në dorë stafetën dhe të drejtat e organizimit për Kampionatin e ardhshëm Botëror, pas katër viteve në Rusi, si dhe takimi i nivelit të lartë të BRICS, i cili fillon më 15 korrik në verilindje të Brazilit, në Fortaleza.

/Arjola Hajdini/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214