Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Putin porosi patriarkut serb për të mos e njohur Kosovën

Putin porosi patriarkut serb për të mos e njohur Kosovën

0 Komentet 🕔27.07.2013 - 07:47

Presidenti rus,Vladimir Putin  i ka bërë të ditur kreut të Kishës Ortodokse Serbe patrikut Irinej, porosinë se Moska do të mbrojë qëndrimin e saj në skenën ndërkombëtare se Kosova juridikisht territor serb.

“Rusia edhe më tej do t’i përkrahë serbët në betejën e tyre të drejtë për ruajtjen e territorit, banorëve dhe objektet fetare në Kosovë. Moska nuk do ta pranojë shtetin e vetëshpallur të Kosovës, që u krijua me shkeljen e Rezolutës 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB si dhe të gjitha normave të së drejtës ndërkombëtare”. Këto kanë qënë fjalët që  Putin i ka thënë  patrikut serb Irinej, gjatë takimit me të në Kremlin.

Pas fjalimeve të përfaqësuesve të kishave ortodokse, veçmas të patriarkut serb Irinej, Putin ka folur për telashet që ka pasur populli serb në Kosovë.

Patriarku serb, është ndarë i kënaqur për bisedën që pati me kreun e shtetit rus, sepse është bindur se Putin është i informuar mirë se sa vuan populli serb dhe etnitetet tjera jo shqiptare në Kosovë.

/Elta Liksenaj/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214