Punimet e Kuvendit, Berisha e quan Veliajn bastard

0

Ish-kryeministrit Sali Berisha dhe ministrit te Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj, shkëmbyen akuza të rënda mes njëri-tjetrit në seancën e sotme plenare të Kuvendit.

Duke i kujtuar takimin me ish-lojtarin e Realit të Madridit, Predrag Mijatoviç, Berisha sulmoi ministrin duke e quajtur bastard. “Ky bastard ma quan legjende futbolli”, tha në foltore z. Berisha.

Por në reagimin e tij ministri Veliaj i kërkoi deputetit Berisha të japë llogari se pse për 8 vite mbajti peng linjën energjetike me Kosovën. “Ti nacionalist 2 lekësh. Dashuria është e verbër, por ti ke kompleks që je dhëndër Serbie”, thaz. Veliaj, duke i kujtuar ish-kryeministrit edhe aferat me Fazlliçin.

/Objektiv.al/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here