Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Prototipi i Boeing, droni që  mund të mbajë 500 lbs ngarkesë

Prototipi i Boeing, droni që  mund të mbajë 500 lbs ngarkesë

0 Komentet 🕔16.01.2018 - 17:47

boeing-unmanned-electric-air-vehicle-_dezeen_2364_col_0-1704x959

 

 
Boeing ka ndërtuar një prototip droni që mund të mbajë shumë më tepër se një aparat fotografik siç ndodh me dronët e zakonshëm .
Pak kohë më parë kompania Boeing urdhëroi inxhinierët për projektimin dhe ndërtimin e një droni ngarkesash.
Prototipi që ata krijuan është në gjendje për të transportuar 500 lbs ( 226.7 Kg )  mallra.

Mjeti është goxha i madh dhe shumë më i madh se çdo dron tjetër. Ai peshon 747 paund (338.8 Kg ) dhe është 15 metra i gjatë, 18 metra i gjerë. Inxhinierët e Boeing ju deshën tre muaj për të hartuar dhe ndërtuar prototipin dhe pak ditë më parë përfundoi një test në laboratorin kërkimor të Boeing në Misuri.

“Ky mjet ajror fluturues i ngarkesave të mëdha  paraqet një hap tjetërmadhor në strategjinë e transportit – tha shefi i teknologjisë së përparuar Boeing Greg Hyslop në një deklaratë për shtyp.


“Ne kemi një mundësi për të ndryshuar me të vërtetë udhëtimin dhe transportin ajror, dhe do ta kujtojmë këtë ditë si një hap të madh në industrinë e udhëtimit dhe transportit ajror “.

Kompania nuk ka bërë publike të dhëna të tjera zyrtare të dronit si gamën e shërbimeve, shpejtësinë apo parametra të tjera.

 

Përgatiti: E.S.L

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore! Showers
-1°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
1°/-4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214