Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Protestat në Turqi ndikojnë në turizëm

Protestat në Turqi ndikojnë në turizëm

0 Komentet 🕔05.06.2013 - 15:22

Ndërsa protestuesit dhe policia janë përleshur për disa ditë rradhazi në Stamboll, Ankara dhe qytete të tjera, muzetë, monumentet dhe thesaret e lashta që turistët vizitojnë kanë qëndruar hapur.

Basharan Ulusoj, kreu i shoqatës së agjencive të turizmit në Turqi, thotë se ka pasur disa anullime dhe shtyrje nga protestat që filluan javën e kaluar, por nuk ka deklaruar një shifër zyrtare. “Ne jemi në përpjekje për ta kthyer anullimin në shtyrje”, shton ai.

Turqia tërhoqi rreth 37.7 milion  vizitorë në vitin 2012 dhe rënditet ndër 10 destinacionet kryesore turistike më të njohura në botë. Megjithatë mbi 5.2 milion vizitorë kanë mbërritur këtë vit, një rritje prej gati 14 për qind krahasuar me të njëjtën periudhë në vitin 2012.

/Jola Llozhi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214