Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Protesta:  Studentët të ndarë mes mësimit dhe bojkotit

Protesta: Studentët të ndarë mes mësimit dhe bojkotit

0 Komentet 🕔09.01.2019 - 10:28

 

Të rinjtë e universiteteve janë ndarë midis auditorëve dhe protestës. Të luhatur në vendimin e tyre, disa kanë vendosur t’i rikthehen mësimit normal pasi sezoni i provimeve po afron.
Të tjerë, kanë zgjedhur të protestojnë në formën e tyre duke bojkotuar mësimin.
Ndonëse lëvizja studentore i kushtoi shumë Ministrisë së Arsimit, me largimin e drejtueses Lindita Nikolla, kjo godinë do të mbledhë sërish në orën 11:30 studentët protestues, drejt Kryeministrisë e më pas drejt Kuvendit të Shqipërisë dhe Presidencës, për rreth një orë e gjysmë

 

Por nuk mbaron me kaq itinerari i të rinjve. Ata do të kthejnë sytë sërish nga ambasadat, por ndryshe nga dje, përveç ndalesës te përfaqësia diplomatike e SHBA-ve, ata do të drejtohen në 13:00 edhe në atë të Bashkimit Europian.

 

Pavarësisht vendimeve të dala nga Këshilli i Ministrave në prag fundviti, të cilësuara edhe si “pakt me studentët”, këta të fundit kanë paralajmëruar se nuk do të bëjnë kompromis me kërkesat e tyre. Numri i tyre tashmë ka shkuar në nëntë, përfshirë dhe shfuqizimin e ligjit për arsimin e lartë.
/J.Spaho/

49496048_1992494207455220_6370168594323472384_n

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
7°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214