Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Protesta në Memaliaj dhe Rrogozhinë

Protesta në Memaliaj dhe Rrogozhinë

0 Komentet 🕔12.06.2014 - 12:51

Dhjetra qytetarë të Memaliajt janë mbledhur sot në sheshin kryesor të qytetit për të protestuar ndaj strukturës së reformës administrative.

Sipas parashikimeve të strukturës së re kjo njesi do të jetë pjesë e Bashkisë së Tepelenës, duke humbur kështu shërbimet kryesore administrative.

Protestuesit kanë kërkuar zbatimin e propozimeve  4 dhe 5 në draft-projektin për reformën administrative .

Propozimet 4 dhe 5 e parashikojnë Memaliajn si bashki më vete duke përfshirë në administrimin e kësaj njësie dhe komunat Krahës, Qendër-Tepelenë, Buz, Qesarat e Luftinjë.

Tubime të ngjashme kanë ndodhur edhe në qytetin e Rrogozhinës. Protestuesit thonë se Rrogozhina duhet të jetë bashki më vete, pasi së bashku me fshatrat shkon rreth 40 mijë banorë.

Në rast se zëri i tyre nuk dëgjohet ata kanë thënë se do të bojkotojnë zgjedhjet lokale të 2015-tës si dhe do të ndërmarrin veprime ekstreme si greva e urisë.

/Rabihana Halili/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
28°/17°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
23°/15°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of Shiu!
25°/14°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/13°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
24°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/13°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr