Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Prokuroria mbyll hetimet për Arben Frrokun

Prokuroria mbyll hetimet për Arben Frrokun

0 Komentet 🕔17.12.2013 - 15:23

Prokuroria e Krimeve të Rënda Tiran, ka mbyllur hetimet për Arben Frrokun. Ai akuzohet për vrasjen e ish-kryekomisarit Dritan Lamaj, më 24 shkurt 2013 në mbrëmje dhe brenda javës dosja do të dorzohet për gjykim në gjykat.

Arben Frroku  e ka mohuar akuzën dhe thot se nuk ka lidhje me vrasjen e zyrtarit të lartë të policis. Pak javë më parë, në një takim me dyer të mbyllura në Gjykatën e Krimeve të Rënda Frroku ka dhënë edhe itinerarin e 24 shkurtit se çfarë ka bërë në 24 orët, dhe arsyet se përse nuk ka lidhje me ekzekutimine Dritan Lamaj.

Pavarësisht alibisë, gjykatësja Etleva Dede vendosi të lërë në fuqi vendimin e Gjykatës duke e lënë në burg Frrokun. Me sa duket Gjykata u ndikua nga Prokurori i cili tha se kishte materjale të mjaftueshme në të cilën ngrihen dyshime mbi Arben Frrokun.

Aktualish Frroku ndodhet në ambjentet e paraburgimit “Jordan Misja” në burgun 313. ai u ekstradua pak javë nga Greqia pak javë mën parë nën sigurin e rrept. Frroku ka qëndruar për 8 muaj në Burg në Greqi derisa të përfundonin proçedurat për ekstradimine tijë në Shqipëri. Ai u ekstradua më 8 nëntor.

 

/Arben Frroku/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on March 17, 2018
Overcast
23°/11°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Chance of Shiu!
17°/11°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Shiu!
13°/8°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 17, 2018
Shiu!
9°/0°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Bore! Showers
4°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on March 17, 2018
Mostly Cloudy
22°/10°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Shiu!
16°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Chance of Shiu!
13°/3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr