Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Progres-raporti, Basha: Nuk ka negocime për anëtarësimin e vendit në BE

Progres-raporti, Basha: Nuk ka negocime për anëtarësimin e vendit në BE

0 Komentet 🕔09.10.2014 - 08:11

Kryetari i PD-së ka dhënë reagimin e tij në lidhje me progres-raportin të publikuar ditën e djeshme. Basha theksoi se Edi Rama duhet të bëjë një “mea culpa” për gjendjen në të cilën ndodhet Kuvendi.

Rikthimi i jetës parlamentare mund edhe të bëhet vetëm kur Edi Rama, si përgjegjësi kryesor për situatën e krijuar, të reflektojë, të flaës, të bëjë një mea culpa të madhe për katrahurën që i ka bërë kuvendit në mënyrë që të krijohen premisat për të shkuar drejt një marrëveshje shumicë dhe opiozitë.” U shpreh Basha.

Kjo sipas Bashës “ do të zgjidhë njëherë e mirë çështjen e sovranitetit të padiskutueshëm të vendimeve të Gjykatës Kushtetuese, që do të zgjidhë njëherë e mirë çështjen e dekriminalizimit të Kuvendit të Shqipërisë dhe mbarë administratës publike, duke e çmontuar në themel deri në vidhën e fundit mekanizmin që promovon trafikantë, vrasës, pengamarrës në Kuvendin e Shqipërisë dhe administratën shoqërore.”

Po ashtu Kreu i PD-së u shpreh se në këtë raport janë përmendur shqetësimet e tyre, ndërkohë që theksoi se në asnjë vend të raportit nuk shprehet mundësia e hapjes së negociatave për ntegrimin e Shqipërisë në BE.

/Objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
11°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Shiu!
11°/4°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
4°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Pjesërisht vranët
5°/-5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-3°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214