Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Produktet bio, qeveria do të bllokojë nxitësit hormonalë

Produktet bio, qeveria do të bllokojë nxitësit hormonalë

0 Komentet 🕔16.02.2014 - 20:21

Qeveria shqiptare do të forcojë kontrollet ndaj përdorimit të stimulantëve hormonalë, deri në ndalimin e plotë të tyre me qëllim stimuimin e produteve bio.

Ministri i Buqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti ka deklaruar se kanë filluar kontrollet ne farmacitë buqësore ku tregtohen këta stimulant. Ai ka shprehur se është duke u parë për mundësinë e ndaljes së plotë duke amenduar ligjin për ushqimin. Për secilën tendë ku do të tregtohen prodhimet do të afishohet produkti dhe zona prej nga vjen dhe në një tabele të madhe do të vendoset sigla jonë.

Tregtimi i prodhimeve shqiptare bio do të bëhet i ndarë nga produktet e importit, çka sipas ministrit Panariti do të ndihmojë në promovimin e produkteve “Made in Albania” , të cilat mund të konkurrojmë tregjet vendase dhe ndërkombëtare duke u mbështetur në cilësinë e tyre.

Kjo nismë do të zbatohet fillimisht në tregun “Avni Rustemi” në kryeqytet, për t’u shtrirë sipas ministrit edhe në tregje të tjera të vendit.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Chance of a Thunderstorm
29°/19°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Thunderstorm
29°/18°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 23, 2018
Shiu!
24°/16°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Pjesërisht vranët
31°/17°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Shiu!
19°/8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 23, 2018
Clear
21°/9°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Chance of Shiu!
31°/16°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Thunderstorm
29°/12°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 23, 2018
Chance of Shiu!
23°/11°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr