Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Produktet bio, qeveria do të bllokojë nxitësit hormonalë

Produktet bio, qeveria do të bllokojë nxitësit hormonalë

0 Komentet 🕔16.02.2014 - 20:21

Qeveria shqiptare do të forcojë kontrollet ndaj përdorimit të stimulantëve hormonalë, deri në ndalimin e plotë të tyre me qëllim stimuimin e produteve bio.

Ministri i Buqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti ka deklaruar se kanë filluar kontrollet ne farmacitë buqësore ku tregtohen këta stimulant. Ai ka shprehur se është duke u parë për mundësinë e ndaljes së plotë duke amenduar ligjin për ushqimin. Për secilën tendë ku do të tregtohen prodhimet do të afishohet produkti dhe zona prej nga vjen dhe në një tabele të madhe do të vendoset sigla jonë.

Tregtimi i prodhimeve shqiptare bio do të bëhet i ndarë nga produktet e importit, çka sipas ministrit Panariti do të ndihmojë në promovimin e produkteve “Made in Albania” , të cilat mund të konkurrojmë tregjet vendase dhe ndërkombëtare duke u mbështetur në cilësinë e tyre.

Kjo nismë do të zbatohet fillimisht në tregun “Avni Rustemi” në kryeqytet, për t’u shtrirë sipas ministrit edhe në tregje të tjera të vendit.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214