Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Procedura të reja për tatimin e biznesin të vogël

Procedura të reja për tatimin e biznesin të vogël

0 Komentet 🕔28.12.2013 - 13:51

Duke filluar nga viti i ardhshëm, procedura e tatimit të biznesit të vogël do të ndryshojë. Kështu, deklarimi i xhiros vjetore do të bëhet brenda datës 10 Shkurt, is buying viagra online legal ndërsa tatimi do të realizohet bazuar në xhiron vjetore të një viti më parë.

Ndërkohë, ish-ministri i viagra pulmonary hypertension Financave, Ridvan Bode, e order cialis ka refuzuar një viagra vs cialis reviews masë të tillë, pasi sipas tij, rrit kostot e këtyre bizneseve duke i detyruar ato që të pharmacy cialis 40 mg forum technician of canada mbajnë një ekspert kontabël drug in cialis për të gjitha faturat tregtare.

Ndërsa, zv/ministri i Financave, Ervin Mete, pharmacy online ka thënë se, deklarimi i xhiros brenda datës 10 Shkurt dhe fillimi i shlyerjes së cialis pharmacy tatimit nga muaji Mars do të ulë informalitetin. Biznesi i vogël deri më does viagra increase blood pressure sot ka paguar 1.5% buy levitra online të xhiros vjetore që ai deklaronte për dy vitet e shkuara.

Si pasojë e një situatë të tillë, nga 70 mijë biznese të vogla në vend, vetëm 27 mijë të vetëdeklarojnë të ardhurat dhe të paguajnë tatimin mbi të ardhurat.

/Xhevahir Qardaku/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
11°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Shiu!
11°/4°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
4°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Pjesërisht vranët
5°/-5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-3°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214