Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Procedura të reja për tatimin e biznesin të vogël

Procedura të reja për tatimin e biznesin të vogël

0 Komentet 🕔28.12.2013 - 13:51

Duke filluar nga viti i ardhshëm, procedura e tatimit të biznesit të vogël do të ndryshojë. Kështu, deklarimi i xhiros vjetore do të bëhet brenda datës 10 Shkurt, is buying viagra online legal ndërsa tatimi do të realizohet bazuar në xhiron vjetore të një viti më parë.

Ndërkohë, ish-ministri i viagra pulmonary hypertension Financave, Ridvan Bode, e order cialis ka refuzuar një viagra vs cialis reviews masë të tillë, pasi sipas tij, rrit kostot e këtyre bizneseve duke i detyruar ato që të pharmacy cialis 40 mg forum technician of canada mbajnë një ekspert kontabël drug in cialis për të gjitha faturat tregtare.

Ndërsa, zv/ministri i Financave, Ervin Mete, pharmacy online ka thënë se, deklarimi i xhiros brenda datës 10 Shkurt dhe fillimi i shlyerjes së cialis pharmacy tatimit nga muaji Mars do të ulë informalitetin. Biznesi i vogël deri më does viagra increase blood pressure sot ka paguar 1.5% buy levitra online të xhiros vjetore që ai deklaronte për dy vitet e shkuara.

Si pasojë e një situatë të tillë, nga 70 mijë biznese të vogla në vend, vetëm 27 mijë të vetëdeklarojnë të ardhurat dhe të paguajnë tatimin mbi të ardhurat.

/Xhevahir Qardaku/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on March 17, 2018
Overcast
23°/11°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Chance of Shiu!
17°/11°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Shiu!
13°/8°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 17, 2018
Shiu!
9°/0°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Bore! Showers
4°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on March 17, 2018
Mostly Cloudy
22°/10°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Shiu!
16°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Chance of Shiu!
13°/3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr