Pritë tek dera e shtëpisë, vritet 45 vjeçari

0

Vrasjet në mes të natës dhe pa autor janë bërë të shpeshta në Shkodër. Viktimë e pritës kësaj radhe ishte Çesk Deliaj. Ngjarja ndodhi rreth orës 02:00 të ditës së sotme.
Policia ka bërë të ditur se persona të paidentifikuar i kanë zënë pritë viktimës dhe e kanë qëlluar me breshëri plumbash, teksa ai po kthehej në banesën e tij.

Familja Deliaj kishte pak vite që ishte transferuar në Shkodër, pasi kishte zbritur nga zonat e thella të Dukagjinit. Fqinjët shprehen se pjesëtarët e familjes Deliaj janë persona të qetë dhe jo problematikë, ndërsa policia po heton intensivisht për zbardhjen e shkaqeve të vrasjes.

/Objektiv.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here