Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Prifti: PS-ja nuk e mbajti premtimin

Prifti: PS-ja nuk e mbajti premtimin

0 Komentet 🕔23.05.2013 - 13:55

Dritan Prifti  hapi dje fushatën elektorale në qarkun e Fierit, ku do të kandidojë i vetëm. Ai deklaroi se Ilir Meta po e përdor koalicionin me Edi Ramën si “Kalë Trojë” për t’u ribashkuar më vonë me të djathtët.

“A e dëgjuat para dy ditësh se si dy deputetë të LSI-së tashmë kanë filluar të hedhin parullën Meta kryeministër. Ky është kurthi që unë e kam paralajmëruar disa herë Edi Ramën. I kam thënë LSI është Kali i Trojës brenda së majtës. Ka ardhur vetëm për zgjedhje, sa për të gënjyer shqiptarët se janë prapë të majtë. Të marrin votat dhe të shkojnë prapë të bëjnë qeveri me Sali Berishën. Kjo ka për të ndodhur. Meta ka për t’i kërkuar pas zgjedhjeve Ramës për t’u bërë Kryeministër. Në momentin që Rama do t’i thotë që kryeministrin duhet ta ketë partia më e madhe, ai do të bashkojë përsëri votat me Sali Berishën që ta lërë përsëri të majtën në opozitë”, deklaroi z. Prifti.

Gjatë fjalimit ai theksoi se ka pasur dëshirë të kandidonte në siglën e Partisë Socialiste, por Edi Rama zgjodhi për partner Ilir Metën, pavarësisht se prej tre vitesh i kishte premtuar bashkëpunim.

“Më kërkoi dhe PD që të bashkohesha me ta, por nuk pranova. Nuk pranova, sepse Dritan Vlash Prifti është për rrotacionin politik dhe largimin e Sali Berishës nga pushteti. Nuk mund t’ia fal Sali Berishës 21 janarin. Nuk mund t’ia fal Sali Berishës ndërhyrjen tek organet e Drejtësisë për të nxjerrë të pafajshëm Ilir Metën”, theksoi Dritan Prifti.

 /Adisa Sida/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/5°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214