Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Nishani: Heqja e vizave me Amerikën mund të arrihet

Nishani: Heqja e vizave me Amerikën mund të arrihet

0 Komentet 🕔23.05.2013 - 17:11

Presidenti i vendit, Bujar Nishani, gjatë një takimi me gazetarët, u shpreh se premtimi i kryeministrit Berisha për liberalizimin e vizave me ShBA-në është një çështje e rëndësishme dhe se mund të arrihet vetëm me punë.

“Lëvizja e lirë është një mundësi pozitive, por qeverisë i takon të punojë shumë fortë bashkë me institucionet e tjera për të plotësuar standartet dhe kriteret. Edhe pas iniciativave që ka nga ana e presidentit Obama për të lehtësuar këtë proces, besoj se do të jetë i rëndësishëm për qytetarët shqiptarë dhe mund të arrihet pa diskutim”, – theksoi Nishani gjatë fjalës së tij.

Pas takimit që z.Nishani zhvilloi me gazetarët, ka reaguar deputeti i PS-së, Sajmir Tahiri, ku akuzon kreun e shtetit se është përfshirë në këtë fushatë për interesat e tij.

“Presidenti Bujar Nishani futet në fushatë dhe përgëzon nismën për heqjen e vizave me USA-në. Më mirë të kishte uruar përsëri rrugën plot makina e qiellin plot avion. Të paktën do ishte në lartësinë e mustaqeve”, – shkruan z. Tahiri në “facebook”.

/Armela Ago/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
3°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214