Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Presidenti Nishani pritet nga kryeministri i Izraelit në një vizitë zyrtare

Presidenti Nishani pritet nga kryeministri i Izraelit në një vizitë zyrtare

0 Komentet 🕔19.06.2013 - 13:10

Presidenti i Republikёs sё Shqipёrisё, Bujar Nishani viziton kryemisnistrin e Izraelit, Netanjahu.

Ky takim vjen në kuadër të axhendës së vizitës së tij zyrtare nё Izrael, i ftuar nga presidenti i izraelit Peres, me qëllim pjesmarrjen në Konferencёn e 5-tё Presidenciale “Pёrballja me tё Nesёrmen“.

Dita e parё e vizitёs u mbyll me pjesёmarrjen nё Ceremoninё e organizuar me rastin e 90-vjetorit tё lindjes sё Presidentit tё shtetit tё Izraelit, Shimon Peres.

Presidenti Nishani bashkë me delegacionin që e shoqëruan në këtë shtet vizituan një sërë subjektesh historike e kulturore të Izraelit, ku iu rezervua njё pritje e ngrohtë miqësore nga figurat më të lara politike e shoqërore. Gjithashtu gjatë pasdites Kreu i shtetit dha njё intervistё pёr programin televiziv “Second Look“.

Ndërsa gjatë takimit me familjet Izraelite tё shpёtuara nga shqiptarёt, gjatё periudhёs sё Holokaustit, Presidenti Nishani u shpreh se akti shqiptar pёr mbrojtjen e Hebrenjve gjatё periudhёs sё Holokaustit pёrbёn njё qёndrim tё vetёdijshёm, qё mbёshtetet tek dashuria dhe respekti pёr njeriun, pavarёsisё fesё dhe racёs dhe kodi moral i fjalës së dhënë e sakrifikimit për mikun.

/Erzen Carja/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214