Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Presidenti Nishani pret në takim Kryetarin e ri të Komunitetit Mysliman

Presidenti Nishani pret në takim Kryetarin e ri të Komunitetit Mysliman

0 Komentet 🕔18.03.2014 - 16:48

Presidenti i Republikës mikpriti sot në një takim miqësor Kryetarin e ri të Komunitetit Mysliman, Skënder Bruçaj.

2

Kreu i Shtetit, në mesazhin e tij të parë përcolli urimet më të mira dhe të sinqerta për Kreun e ri të Komunitetit Mysliman, duke shprehur dëshirën dhe bindjen për sukses në misionin e rëndësishëm që kjo detyrë e lartë dhe e nderuar kërkon në shërbim të njerëzve, e mbi të gjitha që çon në  plotësimin e shpirtit të shqiptarit mysliman të mbushur me virtytet më të mira.

Presidenti Nishani, në fjalën e Tij, u ndal tek rëndësia dhe kontributi pozitiv që besimi fetar dhe ai mysliman në veçanti, si besimi më i madh në vend, ka luajtur në historinë e largët dhe atë të afërt të vendit tonë. “Tipare të tilla si shpirti i harmonisë, mirëkuptimit, tolerancës fetare, atdhedashurisë qëndrojnë në themel të parimeve të besimit mysliman në vite dhe janë mishëruar si vlera të veçanta të popullit shqiptar”, – u shpreh ndër të tjera Kreu i Shtetit.

“Ne kemi nevojë, në ditët e sotme ku shoqëria shqiptare ballafaqohet me sfida të ndryshme, të nxjerrim akoma më në pah shpirtin unitar dhe të kemi solidaritet mbarëkombëtar. Jam i sigurt se si kurdoherë bashkësitë fetare do të japin ndihmesën e tyre në këtë drejtim, ndihmesë që mbështetet, si kurdoherë në parimet e mirësisë, të dashurisë dhe të bashkëjetesës, që feja i ka pasur shtylla mbi të cilat janë ngritur parimet morale për përparimin shoqëror. Në këtë kontekst, roli i Komunitetit Mysliman dhe juaji si Kryetar i nderuar i këtij Komuniteti është shumë i rëndësishëm. Si President i Republikës ju shpreh vullnetin tim të plotë për t’ju mbështetur fuqimisht në çdo iniciativë Tuajën dhe të Komunitetit Mysliman që përçon këto vlera”, – nënvizoi në fjalën e Tij Presidenti Nishani.

Në vijim, Kreu i Shtetit, shprehu falënderimet dhe mirënjohjen ndaj kontributit të madh të dhënë nga ish kryetari i Komunitetit Mysliman, Haxhi Selim Muça, si dhe filozofëve dhe mendimtarëve të këtij Komuniteti, përgjatë kohëve të ndryshme, në konsolidimin dhe promovimin e vlerave pozitive që besimi mysliman ka përçuar në popullin tonë, duke shërbyer si një themel i fortë në ruajtjen e gjuhës, traditave dhe mbrojtjen e parimeve të shëndosha mbi të cilat duhet të ndërtohet një shoqëri.

3

Kryetari i Komunitetit Mysliman, Skënder Bruçaj, falënderoi përzemërsisht Presidentin Nishani për pritjen e rezervuar, shprehu kënaqësinë që vizitën e tij të parë e kryente në zyrën e Kreut të Shtetit dhe se ndante plotësisht me Presidentin mesazhet e këtij takimi. Përgjatë fjalës së tij, Kryetari i Komunitetit Mysliman parashtroi përpara Kreut të Shtetit synimet e tij që lidhen me gjithëpërfshirjen e çdo vlere pozitive që vjen nga çdo besimtar mysliman si dhe rolin pozitiv që ky komunitet do të vijojë të luajë në vijimësi për zhvillimet demokratike të vendit.

/Objektiv.al/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214