Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Pranga dy kosovarëve, trafikonin qënie njerzore

Pranga dy kosovarëve, trafikonin qënie njerzore

0 Komentet 🕔25.09.2013 - 08:32

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Shkodrës pasi akuzohen për trafikim të qënieve njerzore.

Të arrestuarit janë Life Hasaj 57-vjeçe dhe Jetullah Ajeti, 48-vjeç, lindur e banues në komunën Lipjan të Kosovës.

Nga të dhënat e policisë mësohet së dy të arrestuarit ishin drejtues të agjencisë së spektakleve ‘’Kosova Live’’, e cila prej disa vitesh ushtronte aktivitetin në Kosovë dhe Shqipëri.

Ishte kjo agjenci, spektaklesh, koncertesh e aktivitetesh kulturore që i ndihmonte ato për realizuar trafikimin e qënjeve njerzore.

Arrstimi i tyre u bë i mundur nga bashkëpunimi i autoriteteve Kosovare me homologët shqëiptare me qëllim ekstradimi në Kosovë.

/Elona Tereziu/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Overcast
10°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
15°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-6°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Ice Pellets
2°/-2°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214