Portugalia mposhtet nga Brazili

Ditën e djeshmë skuadra e  Brazilit fiton miqësoren e luksit  përballë Portugalisë në Boston. Skuadra e Luiz Felipe Scolarit ka mposhtur 3-1 “brazilianët” e Europës, të cilët luanin në këtë takim pa kapitenin Cristiano Ronaldo. Portugezët kaluan në avantazh që në minutën e 17 me golin e Raul Meireles . Kjo falë gabimit të mbrojtjes

Portugezët kaluan në avantazh që në minutën e 17 me golin e Raul Meireles . Kjo falë gabimit të mbrojtjes “Seleçao”, avantazh ky që zgjati vetëm 3 minuta, më pas në minutën e 20 Thiago Silva shënoi golin e barazimit. Për ti dhënë avantazhin Brazilit, Neymar  shënoi golin e dytë në minutën e 34.

Jo sulmuesi me i ri, ishte ai që vulosi fitoren e 5 herë kampionëve të Botës falë golit të minutës së 49.