Policia e shtetit përplaset me INU

0

Policia e shtetit dhe Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik në Bashkinë e Tiranës janë përplasur sot për shembjen e një ndërtesë në rrugën’’Misto Mame’’.

Florenc Hoxha, kreu i INU ka deklaruar se objekti është pa leje dhe duhet shembur, por nga ana tjetër policia e shtetit pretendon se ka një urdhër gjykate për mosprishjen e tij, ndaj  dhe e ka marë në mbrojtje.

Ndërkohë që në mbështetje të përmbaruesit ka dalë edhe policia private.

/Elona Tereziu/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here