Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Policia dhe MB: Banorët të distancohen, të armatosurit të dorëzohen

Policia dhe MB: Banorët të distancohen, të armatosurit të dorëzohen

0 Komentet 🕔17.06.2014 - 11:14

Ministria e Punëve të Brendshme përsërit thirrjen e saj për banorët e fshatit Lazarat, që të distancohen nga elementët kriminalë dhe të mos dalin nga banesat për arsye të sigurisë së jetës dhe shëndetit të tyre.

Në njoftimin publik thuhet se duhet të shmangen hyrjet e daljet nga Lazarati  deri në përfundim të aksionit policor. Gjithashtu edhe banorët e zonave përreth këshillohen të bëjnë kujdes me lëvizjen jashtë banesave të tyre. Më herët Policia e Shtetit u bëri thirrje banorëve të bashkëpunojnë me policinë.

Përmes një deklarate për shtyp policia u drejtohet personave të armatosur duke u bërë thirrje të dorëzojnë armët pasi forcat policore jane të vendosura dhe nuk do të tërhiqen. “Shërbimet e Policisë së Shtetit janë në gadishmëri të plotë për t’u ardhur në ndihmë në çdo kohë, të gjithë qytetarëve që do të kenë nevojë,” thuhet në deklaratë.

Në lidhje me aksionin Rama ka shkruar në Twitter se qeveria shqiptare i qëndron premtimeve të bëra. “Ne themi çfarë bëjmë dhe bëjmë çfarë themi! Gabon kush quan ngurrim maturinë tonë apo dobësi qytetarinë tonë”-shkruan Kryeministri Rama në profilin e tij.

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214