Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Pittsburgh, restoranti që i shërben vendëve që kanë konflikt me SHBA

Pittsburgh, restoranti që i shërben vendëve që kanë konflikt me SHBA

0 Komentet 🕔14.09.2013 - 09:50

Në Pittsburgh ndodhet një restorantë i vecantë dhe i pazakontë që quhet “Conflict Kitchen”.

Ky restorantë ka të vecantë sepse shërben ushqime vetëm për ato vende që kanë konflikt me SHBA-në.

Ideja e restoranit ka qënë që të stimulojë debatet mbi vendet që kanë konflikte dhe që amerikant të njohin më mirë mënyrën sipërfaqësore dhe retorikën politike.

Restoranti rinovohet çdo 2-3muaj për vendet që kanë konflikte më SHBA si Irani, Afganistani e Venezuela.

Ato shpesojnë shumë që në këtë mënyrë të rregullohen raportet midis vendëve.

/Adisa Sida/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr