Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Pittsburgh, restoranti që i shërben vendëve që kanë konflikt me SHBA

Pittsburgh, restoranti që i shërben vendëve që kanë konflikt me SHBA

0 Komentet 🕔14.09.2013 - 09:50

Në Pittsburgh ndodhet një restorantë i vecantë dhe i pazakontë që quhet “Conflict Kitchen”.

Ky restorantë ka të vecantë sepse shërben ushqime vetëm për ato vende që kanë konflikt me SHBA-në.

Ideja e restoranit ka qënë që të stimulojë debatet mbi vendet që kanë konflikte dhe që amerikant të njohin më mirë mënyrën sipërfaqësore dhe retorikën politike.

Restoranti rinovohet çdo 2-3muaj për vendet që kanë konflikte më SHBA si Irani, Afganistani e Venezuela.

Ato shpesojnë shumë që në këtë mënyrë të rregullohen raportet midis vendëve.

/Adisa Sida/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore! Showers
-1°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
0°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
1°/-4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214