Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Pijet e gazuara,të dëmshme për shëndetin

Pijet e gazuara,të dëmshme për shëndetin

0 Komentet 🕔15.07.2013 - 08:32

Konsumimi i tepruar i pijeve të gazuara mund të çojë në dobësim të kockave, veçanërisht te gratë në menopauzë. Sipas një studimi amerikan, konsumimi i pijeve të gazuara ul sasinë e kalciumit të konsumuar, duke rritur kështu gjasat për osteoporozë.

Në vend të pijeve me gaz, ekspertët këshillojë të moshuarit, veçanërisht gratë që kanë kaluar në fazën e menopauzës dhe të cilat janë më të rrezikuara nga dobësimi i kockave, të përdorin më shumë lëngje të pasura me kalciumi

Qumësht dhe produktet e qumështit, përfshirë kosin janë ndër burimet më të mira të kalciumit.

/Sonila Duka/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214