Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Philip Morris mbyll fabrikën në Australi

Philip Morris mbyll fabrikën në Australi

0 Komentet 🕔02.04.2014 - 14:04

Kompania e duhanit Filip Morris e cila ka operuar në treg për gati 60 vjet do të mbyll prodhimin e cigareve në fabrikën Moorabbin, Australi.

Kompania tha se rregullat e reja të Australisë në lidhje me prodhimin e cigareve ka qenë faktori kryesor në vendimin e saj dhe mbyllja e fabrikës do të çojë në një humbje prej 180 vendeve të punës.

Philip Morris ka shtuar se të gjithë prodhimit e cigareve për tregun australian do të zhvendosen në fabrikën e kompanisë, në Korenë Jugore.

John Gledhill, drejtor menaxheria i Philip Morris për Australi, Zelandën e Re, si dhe ishujt e Paqësorit ka deklauar se ky ishte një vendim jashtëzakonisht i vështirë dhe një lajm shumë i keq për të gjithë punëtorët.

Australia u bë vendi i parë në botë në vitin 2012 që prezantoi “pako planin”, i cili ndalon përdorimin e logove të kompanisë dhe në vend të tyre është kërkuar të vendosen “vërejtje” për rrezikshmerinë e duhanit.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2017
Pjesërisht vranët
17°/10°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2017
Shiu!
18°/8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 14, 2017
Pjesërisht vranët
14°/8°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2017
Pjesërisht vranët
18°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2017
Shiu!
6°/1°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 14, 2017
Mostly Cloudy
11°/8°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2017
Pjesërisht vranët
12°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2017
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 14, 2017
Clear
12°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr