Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Peticioni i artistëve, 50 firma për shpalljen e Teatrit Kombëtar monument kulture

Peticioni i artistëve, 50 firma për shpalljen e Teatrit Kombëtar monument kulture

0 Komentet 🕔04.05.2018 - 19:56

 

Arti123

Pas dorëzimit të ftesave deputetëve dhe anëtarëve të këshillit bashkiak për takimin e 7 majit , një ditë më pas artistët janë pritur në takim nga kryetari i këshillit bashkiak, Aldrin Dalipi. Dalipi u premtoi transparencë në lidhje me Teatrin

 

Një ditë pas dorëzimit të ftesave deputetëve dhe anëtarëve të këshillit bashkiak për takim më 7 maj mbi të ardhmen e Teatrit Kombëtar, artistët janë pritur në takim nga kryetari i Këshillit Bashkiak Tiranë, Aldrin Dalipi.

Pas takimit kryetari i Sindikatës së Artistëve të Skenës dhe Ekranit, Alert Çeloaliaj dhe regjisori Robert Budina tregojnë ç’ndodhi në takim si dhe sqarojnë opinionin publik për projektvendimin e miratuar nga Bashkia Tiranë.

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr