Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Peshkopi, edhe përkrenarja e Skënderbeut përfundon për skrap

Peshkopi, edhe përkrenarja e Skënderbeut përfundon për skrap

0 Komentet 🕔10.05.2013 - 08:17

Përkrenarja e Skënderbeut në muzeun e Heroit Kombëtar në qytetin e Peshkopisë ka përfunduar për skrap. Kjo dhe sende të tjera më vlerë në këtë muze janë vjedhur për t’u shitur për skrap nga persona ende të panjohur.

Sipas policisë lokale, vjedhja mendohet të ketë ndodhur tre net më parë, por banorët e fshatit Sinë e Epërme, që është njëkohësisht vendlindja e Skënderbeut, e kanë konstatuar vjedhjen dhe e kanë denoncuar atë para dy ditësh.

Objektet e vjedhura ishin vendosur në këtë muze prej vitit 1978, në kuadër të 510-vjetorit të vdekjes së heroit tonë kombëtar.

Pas denoncimit të kësaj ngjarjeje të turpshme, policia e kësaj zone ka nisur menjëherë hetimet dhe po punon për kapjen e autorëve, të cilët nga informacionet paraprake mendohet të jenë adoleshentë të zonës.

/Erzen Carja/

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214