Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Pesëmbëdhjetë fëmijë u gjetën në një frigorifer kamioni në Newhaven

Pesëmbëdhjetë fëmijë u gjetën në një frigorifer kamioni në Newhaven

0 Komentet 🕔07.11.2018 - 09:55

 

 

Njëzet e një vetë, duke përfshirë fëmijë deri në moshën 12 vjeçare, janë gjetur brenda një kamioni frigoriferik që hyn në Mbretërinë e Bashkuar.

Grupi, i cili mendohet të jetë nga Vietnami, u fsheh mes një ngarkese uji të gazuar në portin e Newhaven në Sussex të enjten.

Detajet e operacionit të Forcave Kufitare kanë dalë , por është edhe duke u zhvilluar një hetim penal.

_104203206_gettyimages-509011762

Një burrë rumun, që besohet të jetë shoferi, është akuzuar për ndihmën e hyrjes së paligjshme në Britani të Madhe.Kamiona u ndalua me ardhjen e tij nga Dieppe në Francë, kur u gjet se mbante 15 fëmijë dhe gjashtë të rritur, të cilët thoshin se ishin nga Vietnami.

Fëmijët nuk kanë nevojë për trajtim mjekësor dhe janë transferuar në kujdesin e shërbimeve sociale.

Një burrë 18 vjeçar dhe një grua 27 vjeçare që gjenden në kamion janë larguar nga Britania e Madhe.

Katër të rritur të tjerë janë në qendrat e ndalimit të emigracionit, ndërsa rastet e tyre po vlerësohen.

 

Andrut Duma, 29 vjeç, u shfaq para magjistratëve të shtunën i akuzuar për vepra të emigracionit dhe është arrestuar deri në seancën dëgjimore në Gjykatën e Lundës në 26 nëntor.

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr