Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Përvjetori i 15-të i viktimave të Izbicës

Përvjetori i 15-të i viktimave të Izbicës

0 Komentet 🕔28.03.2014 - 10:50

Sot  mbushen plot 15 vjet që kur forcat serbe masakruan 147 persona nga Izbica e Skënderajt.

Në ditën e sotme, do të përkujtohen këto persona të cilët u masakruan në mënyrë cnjerëzore gjatë luftës Kosovë-Serbi.

Në atë kohë trupat u varrosën nga banorët e zones por forcat serbe duke mos u mjaftuar me masakrën e parë, vdekjen e tyre,kryen dhe një të dytë, zhvarrosjen e kufomave dhe shpërndarjen e tyre në lokacione të ndryshme në Kosovë.

Kjo masakër ka qënë pjesë në dosjen e Hagës për tu përdorur si akuzë kundër kreut të serbisë Sllobodan Millosheviq.

/Shkëndije Çurri/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 25, 2018
Shiu!
9°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 26, 2018
Chance of Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 27, 2018
Bore!
5°/-4°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 25, 2018
Bore! Showers
-4°/-11°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 26, 2018
Bore!
-6°/-10°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 27, 2018
Bore! Showers
-6°/-16°
E mërkurë E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 12:00 PM CET on January 03, 2018
Shiu!
10°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 12:00 PM CET on January 04, 2018
Pjesërisht vranët
9°/-3°
It is forcast to be Clear at 12:00 PM CET on January 05, 2018
Clear
7°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr