Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Përshkallëzohen protestat në Ukrainë, 3 të vdekur

Përshkallëzohen protestat në Ukrainë, 3 të vdekur

0 Komentet 🕔22.01.2014 - 14:12

Tre viktima janë shënuar nga përplasja më e fundit e forcave qeveritare dhe protestuesve proevropianë në Ukrainë, në përpjekje për të larguar një kamp të ngritur nga demonstruesit.

Autoritet ukrainase dhe Rusia thonë se situata po del jashtë kontrollit. Ajo që i druhej lideri i opozitës, Vitali Klitschko, se mund të ketë luftë, duket se po kthehet në realitet.

Dy prej viktimave janë qëlluar me armë, bëri të ditur Prokuroria. Një i tretë mendohet se gjeti vdekjen pasi u rrëzua nga një lartësi prej 13 metrash. Ai po ndiqej nga policia pasi kishte hedhur në drejtim të tyre koktejle molotov.

Opozita dhe qeveria kanë fajësuar njëra-tjetrën për situatën. Protestat në Ukrainë u ndezën pas një përpjekje të qeverisë për të kaluar një ligj për kriminalizimin e protestës.

/Objektiv.al/

2

3

4

5

6

7

8

9

 

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
15°/5°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
13°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214