Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Përmbytjet godasin Europën Qëndrore

Përmbytjet godasin Europën Qëndrore

0 Komentet 🕔03.06.2013 - 16:23

Moti  i keq ka goditur Europën Qëndrore duke shkaktuar një valë të pazakontë shiu për këtë kohë të vitit, deri tani shënohen 6 viktima.

Tre të vdekur në Republikën Çeke. Dy persona vdiqën dhe tre janë shpallur të humbur në Pragë. Dhjetëra njerëz janë evakuuar, gjithashtu janë mbyllur tetë ndalesa metroje. Qyteti i Pragës po ndërton barriera dhe po evakuon të sëmurët. Gjendja e jashtëzakonshme është shpallur në 6 nga 14 rajonet e Republikës Çeke.

Austri, një i vdekur dhe dy të zhdukur. Një person ka humbur jetën dhe dy të tjerë janë shpallur të humbur në Austri për shkak të rrëshqitjeve të tokës. Autoritetet kanë raportuar se 300 njerëz janë evakuuar nga shtëpitë e tyre të kërcënuara nga lumenjtë e fryrë.

Gjermani, dy të vdekur. Duke parë përmbytjet në Republikën Çeke, Austri dhe Zvicër, autoritetet gjermane kanë forcuar masat mbrojtëse për të minimizuar përmbytjet e mundshme përgjatë lumenjve. Niveli i lumenjve dhe liqeneve është rritur shumë.

/Xhevahir Qardaku/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Overcast
10°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
15°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-6°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Ice Pellets
2°/-2°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214