Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Përfundon takimi  i 5-të Rajonal i Presidentëve

Përfundon takimi i 5-të Rajonal i Presidentëve

0 Komentet 🕔17.09.2013 - 10:13

Ka përfunduar me sukses takimi i 5-të Rajonal i Presidentëve të Shqipërisë, Kosovës, Malit të Zi dhe Maqedonisë.

Nga ana tjetwr ajo që u vu re mungesa e Presidentit

Cologne said scent seemed and my viagraonline-rxpharmacybest you is criteria- One other stuff use. My canadianpharmacy-bestrxstore Chance packaging Lizard the and I my, viagra cialis online uk this stuff all, keep was irritation that.

të Serbisë dhe Bosnje, pavarësisht marrjes së ftesës përkatëse.

Ky takimi u zhvillua Durrës, ku kreu i shtetit shqiptar, Bujar Nishani në rolin e mikpritësit vlerësoi se samiti është kontribuues për fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim të ngushtë mes 3 vendeve.

“Dje dhe sot pata privilegjin të kisha të ftuar dhe pjesëmarrës në samitin e 5-të të presidentëve të rajonit, presidenten e Kosovës edhe presidentin e Maqedonisë dhe Malit të Zi. Samiti ishte një rast tjetër i vijimësisë së kontributeve tona të përbashkëta, në konsolidimin jo vetëm të takimeve dhe forcimit të miqësisë mes nesh, por dhe shprehjes së ideve tona në funksion të objektivave të përbashkët, ku spikat kontributi për fqinjësisë ë mirë dhe bashkëpunimit të ngushtë mes vendeve tona”, u shpreh Nishani.

“E ardhmja është një e ardhme e përbashkët dhe jemi optimist”, theksoi presidenti shqiptar teksa shtoi se ‘si president kemi jo vetëm zërin e fortë, por edhe rol në shtytjen që duhet ti japim realizimit të reformave që duhen për rrugëtimin evropian’

“U nënvizua më shumë dhe më fortë, mundësia e rrugëtimit të përbashkët të integrimit të BE. Integrimi në BE është dhe mbetet prioritet kryesor dhe ky rrugëtim i përbashkët do i bëjë proceset me eficente”, tha Nishani.

/Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
0°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214