Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Për një memorie më të mirë…konsumoni ujë

Për një memorie më të mirë…konsumoni ujë

0 Komentet 🕔30.08.2013 - 09:28

Specialistë të shëndetit shprehen se uji është shumë i dobishëm  në përformancën mendore.

Nëse konsumoni një sasi prej 775 ml ujë në ditë,  ju do të ndiheni më të lehtë dhe më rehat. Mungesa e ujit ju shkakton mungesën e përqëndrimit, elasticitetit, si dhe një përformancë më të dobët.

Konsumimi i ujit mund të mos i zhvillojë shumë aftësitë tuaja,  por  sipas shumë testeve të bëra, personat që konsumojnë më shumë ujë kanë një përformancë më të mirë.

Sipas një  studimi të publikuar në revistën “ Journal Frontiers in Human Neuroscience” fëmijët që konsumonin më shumë ujë,  kishin nivel të përmisuar inteligjence dhe memorie më të fortë .

/Rabihana Halili/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
3°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214