Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Pep Guardiola akuzohet  për mbajtjen e një mesazhi politik

Pep Guardiola akuzohet për mbajtjen e një mesazhi politik

0 Komentet 🕔23.02.2018 - 21:00

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola është akuzuar nga Federata e Futbollit  anglez për “mbajtjen e një mesazhi politik, veçanërisht një fjongo të verdhë”.

_100157601_guardiola-main

 

Ai shkeli rregullat e FA dhe rregullat e reklamave, tha organi qeverisës.

Guardiola tha në nëntor se mban shiritin për të mbështetur politikanët e burgosur në Katalonianë e tij të lindjes.

Ish-mesfushori i Barcelonës dhe Spanjës duhet  të hënën, më 5 mars, para orës 18:00  t’i përgjigjet akuzës.

FA kishte folur me Guardiolën rreth çështjes në mes të dhjetorit dhe janë dhënë dy paralajmërime formale të cilat janë injoruar.

Dy anëtarë kryesorë të lëvizjes katalane të pavarësisë u mbajtën pa asnjë kusht pas një votimi të pavarësisë në tetor, të cilin qeveria e Madridit e konsideronte të paligjshme.

Guardiola kishte thënë në nëntor: “Nëse një ditë në burg ishte  shumë, shikoni sa ditë kanë që janë atje”.

“Ashtu siç të gjithë e dinë, shpresojmë se herët a vonë mund ta heq këtë fjongo.”

“Të gjithë politikanët që janë në burg, shpresoj se ata mund të dalin dhe të kthehen shpejt në shtëpi me familjet e tyre dhe të vazhdojnë të jetojnë jetën që meritojnë”, pat shtuar Guardiola.

BBC

Përgatiti: A.T

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214