Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Pensionet, përfitojnë 119 ushtarakë, lista për 9 qytete

Pensionet, përfitojnë 119 ushtarakë, lista për 9 qytete

0 Komentet 🕔03.06.2013 - 16:00

Instituti i Sigurimeve Shoqërore publikon pensionet për 119 ushtarakë, të dalë në lirim. Pjesa më e madhe e ushtarakëve përfitojnë pension të parakoshëm, ndërsa ata që i kanë plotësuar vitet e punës u është llogaritur pensioni i pleqërisë.

Kjo llogaritje është bërë në bazë të udhëzimit të ISSH-së dhe ligjit nr. 10142, datë 15.05.2009, për personat që e drejta për përfitim u ka lindur nga data 27.06.2009 e në vazhdim, ku janë përcaktuar procedurat e dorëzimit të dokumenteve dhe e caktimit të përfitimit.

Listën e plotë me emrat e përfituesve sipas ISSH-së e boton gazeta “Panorama”, sipas saj përfituesit janë nga Elbasani, Shkodra, Gjirokastra, Dibra, Vlora, Lezha, Durrësi, Fieri dhe Korҫa.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr