Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Pensionet, përfitojnë 119 ushtarakë, lista për 9 qytete

Pensionet, përfitojnë 119 ushtarakë, lista për 9 qytete

0 Komentet 🕔03.06.2013 - 16:00

Instituti i Sigurimeve Shoqërore publikon pensionet për 119 ushtarakë, të dalë në lirim. Pjesa më e madhe e ushtarakëve përfitojnë pension të parakoshëm, ndërsa ata që i kanë plotësuar vitet e punës u është llogaritur pensioni i pleqërisë.

Kjo llogaritje është bërë në bazë të udhëzimit të ISSH-së dhe ligjit nr. 10142, datë 15.05.2009, për personat që e drejta për përfitim u ka lindur nga data 27.06.2009 e në vazhdim, ku janë përcaktuar procedurat e dorëzimit të dokumenteve dhe e caktimit të përfitimit.

Listën e plotë me emrat e përfituesve sipas ISSH-së e boton gazeta “Panorama”, sipas saj përfituesit janë nga Elbasani, Shkodra, Gjirokastra, Dibra, Vlora, Lezha, Durrësi, Fieri dhe Korҫa.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214