Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Peleshi përfaqëson Shqipërinë në Komitetin Evropian

Peleshi përfaqëson Shqipërinë në Komitetin Evropian

0 Komentet 🕔04.07.2013 - 09:50

Kryetari i Bashkisë së Korçës, Niko Peleshi, ishte dje pjesë e punimeve të Komunitetit  të Monitorimit të Kongresit Evropian të Autoriteteve Lokale, që mbahej në Tbilisim Gjeorgji,

Peleshi ishte i vetmi përfaqsues vendor i  zgjedhur  nga Shqpëria, ndërmejt 47 përfaqsuesve  të përzgjedhurve nga e gjithë bota.

“Nevoja për reformën territoriale dhe reformën fiskale e financiare për autoritetet vendore, janë disa prej rekomandimeve të raportit. Shpresëplotë që qeveria e re do të bëjë hapat e duhur për të përfunduar reformën e decentraliziimit në Shqiperi”, ka thënë Peleshit në një status në faqen e tij zyrtare në fejsbuk (facebook).

Kjo ka qënë një nga kërkesat e përhershme e të gjithë zyrtarëve të qeverisjes vendore për të patur pavarsi nga qeveria qëndrore.

Madje në fundvitin e kaluar dhe në fillim të këtij viti pushteti vendor në Shqipëri u ankua për ndërprejrjen e granteve të pakushtëzuara, në mënyrë arbitrarem nga ana e qeverisë qëndrore, për shakak të borxheve të shumta ndaj CEZ e ujësjellësve.

Por kjo ndërhyrje u kundërshtua në mënyrë të menjëhershme nga sociastët e demokratët, si dhe i çoi disa prej kryebashkiakëve të “kercenuan” se do ti vinin “drynin” bashkive.

/Sonila Qazimi/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214