Pejë, aksident rrugor, një i vdekur

0

Sot në mëngjes një aksident ka ndodhur në rrugën Pejë-Deçan ku një person ka humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur.

Sipas policisë aksidenti ndodhi në rruges transit ku shoferi i makinës më targa Kosovare ka qënë me shpejtësi dhe gjat rrugës ka humbur kontrollin duke u përplasur me shtyllën  e betonit të tensionit të lartë.

Personat kanë pësuar lëndime të rënda dhe njëri prej tyre  i quajtur Marko Protiq ka mbetur i vdekur ndësa dy personat e tjerë janë dërguar në spital.

/Adisa Sida/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here