Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

PD:Rama mbron drejtuesit e dënuar nga gjykatat

PD:Rama mbron drejtuesit e dënuar nga gjykatat

0 Komentet 🕔31.03.2014 - 09:41

Zëdhënësia e Partisë Dëmokratike,Laura Vorpsi ka deklaruar diëtn e sotmë para mediave të gjitha vendimet e gjykatave e Durrësit dhe Korcës për funksionatët e lartë të dënuar më para me vepra penale.

“Po paraqesim sot para publikut dy vendimet e gjykatave të Durrësit dhe të Korcës për dy funksionarë të lartë në këto rrethe,të dënuar më parë më vepra penale”Shikoni vendimin e gjykatës së Korcës që e dënon kreun e Zyrës së Punës,Florent Tabakun me 6 muaj burg dhe 250 mijë lekë  gjobë për falsifikim dokumentesh  dhe vendimin e gjykatës së Durrësit e cila e ka dënuar Platon Mehmetin i caktuar sot  nga rilindja kryinxhinier të CEZ-it me 10 muaj burg dhe 267 mijë lekë gjobë,për shpërdorim detyre dhe shkelje të pabarazisë ne tendera.”

Qeveria Rama jo vetem që nuk po merr masat e duhura ,por po bëjnë përpjekje të dëshpëruara për të mbrojtur me cdo kusht këta persona  dhe për të mbuluar të shkuarën e tyre,është e qartë se kjo rilindje është vetëm e Edi Ramës dhe e të dënuarve ,të cilët i kanë blerë drejtoritë sepse sot nuk ka meritë ,nuk ka garë reale dhe nuk ka konkurse,nuk ka shanse të barabarta për të gjithë ka thënë Vorpsi.

 /Ariana Saraci/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214