Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

PD: PS vodhi votat, Kolegji Zgjedhor iu dorëzua presionit

PD: PS vodhi votat, Kolegji Zgjedhor iu dorëzua presionit

0 Komentet 🕔07.08.2013 - 10:25

Partia Demokratike akuzon Partinë Socialiste se tentoi të minonte procesin zgjedhor duke tërhequr anëtarët nga KQZ-ja.

Sipas një deklarate për shtyp të PD-së, PS deshi që të shndërronte Kolegjin Zgjedhor në organin e vetëm të zgjedhjeve, pasi siç edhe e tregoi, atë e kontrollonte lehtësisht. Në deklaratë thuhet së Kolegji Zgjedhor kapitulloi përpara presionit duke plotësuar të gjitha  kërkesat e PS-së dhe LSI-së.

‘‘ Kolegji shkeli Kushtetutën dhe Kodin Zgjedhor duke vendosur dy standarde në gjykim’’, thotë PD.

‘‘PS vodhi votat e qytetarëve. Këtë e dëshmon mandati që tentoi të vidhte në Lezhë dhe qindra votat e qytetarëve të Shkodrës. Partia Socialiste u angazhua për fitore me çdo mjet, përfshirë paratë e pista dhe kontigjentët kriminalë. Lezha i vuri damkën e turpit fitores së PS-së, ashtu si Dushku në 2001’’, vijon më tej deklarata.

/Romina Qama/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr